- There may be additional delivery charges for the Highlands, islands, and Northern Ireland, please call us for details
- Dimensions (WxDxH): 1500x750x730mm
- Colour: Oak
- Spacious desk with modesty panel
- Rectangular shape allows you to fit together multiple desks
- Suitable for use at home or in the office
- Sturdy metal legs
- 18mm thick MDF desktop
- Supplied with a two drawer and three drawer lockable pedestals
<
>
5 Star Modara Rectangular Desk with 2 and 3 Drawer Fixed Pedestal 1500x750x730mm Oak KF838380
12 Stock Available
Non-Returnable Product
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Oak |
| Material | Wood/Metal |
| Desk Depth | 750mm |
| Country of Origin | Mixed |
| Dimensions (WxDxH) | 1500x750x726mm |
| Manufacturer | TC Group |
| Pedestals | Fixed 2 & 3 Drawer |
| Leg Type | 4 Leg |
| Frame Colour | Black |
| Size | 1500mm |
| Top Colour | Ferrera Oak |
| Style | Rectangular Desks |
| Warranty | 5 Year Warranty |
Product Information
| Brand | Serrion |
| Type | Desks |
Key Data
| FSC | Yes |
| ISO 14001 | Yes |
Description
This 4 Leg desk from the 5 Star range features a simple and contemporary finish that is ideal for use at home or in the office. The rectangular design allows for multiple desk configurations to set up your office in a way that works for you. This desk features an 18mm thick desktop with sturdy metal legs, a modesty panel and a 2 drawer and 3 drawer pedestal as standard.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
