- Square reception coffee table with square column and flat square base
- Base and column available in black, brushed steel and white
- 25mm table tops available in beech, Barcelona walnut, grey oak, Kendal oak, oak, black white, onyx grey and light grey
- Range of square, rectangular & circular tables ideal for entertaining visitors
- Perfect for employees to catch up over a quick drinks break
- A stylish focal point for any breakout space
<
>
Brescia square coffee table with flat square brushed steel base 800mm - oak
Stock is Available
People who bought this also bought
-
Product Code: LF4OStock is Available
-
Product Code: MC14KOStock is Available
-
Product Code: DCL15M-BStock is Available
-
Product Code: PMK405-EStock is Available
-
Product Code: R1790DOStock is Available
-
Product Code: 816-BStock is Available
-
Product Code: ES800S-BStock is Available
-
Product Code: ES1400S-BStock is Available
Product Details
General Information
| Colour | Oak |
| Dimensions (WxDxH) | 800x800x490mm |
| Leg Type | Single Pole |
| Leg Colour | Brushed Steel |
| Height | 490mm |
| Manufacturer | Dams International |
| Weight | 22.0kg |
| Top Material | 25mm MFC |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Size | 800mm |
| Shape | Square Table |
Product Information
| Brand | Brescia |
| Type | Reception Table |
Description
The Brescia collection of tables features simple, contemporary lines and its expansive product offering supports virtually any workplace environment. Brescia tables are offered in a variety of sizes, shapes and heights. Supporting the 25mm table tops, available in 9 finishes, is a matching central column and slim square base in a black, brushed steel or white finish which wouldn’t look out of place in any modern workplace.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
