People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | HL-2140, HL-2150N, HL-2170W, DCP-7030, DCP-7040, DCP-7045N, MFC-7320, MFC-7440N, MFC-7840W |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 2600 pages |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Cartridge return & recycling | Yes |
| Country of origin | China |
| Width | 196 mm |
| Depth | 119 mm |
| Height | 360 mm |
| Weight | 607 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 195 x 365 x 120 mm |
| Package weight | 1.04 kg |
| Package type | Box |
| Print technology | Laser printing |
| Certification | ISO/IEC19752 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 65 pc(s) |
| Layers per pallet | 13 pc(s) |
| Products per pallet | 195 pc(s) |
| Pallet gross height | 19.1 cm |
| Pallet gross weight | 201.3 kg |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
Key Data
| Recyclable | Yes |
| REACH Requires Health & Safety Data Sheet | Yes |
