- Prints up to 2,600 pages in accordance with ISO/IEC 19752
- High quality genuine Brother high yield black toner cartridge TN-232
- Genuine Brother toner cartridges are rigorously tested to print perfectly every time saving you time and money
- Using this Brother TN-2320 original laser toner cartridge protects your printer warranty
- The TN-2320 high yield toner cartridge is ideal if you print high volumes and can reduce your printing costs
<
>
Brother TN-2320 Toner Cartridge High Yield Black TN2320
110 Stock Available
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | HL-L2365DW, HL-L2360DN, HL-L2340DW, HL-L2300D, DCP-L2540DN, DCP-L2500D |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 2600 pages |
| Product colour | Black |
| Country of origin | Vietnam |
| Width | 110 mm |
| Depth | 172 mm |
| Height | 358 mm |
| Weight | 529 g |
| Package weight | 843 g |
| Package type | Box |
| Print technology | Laser printing |
| Page yield footnote | ISO/IEC 19752 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 42 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Products per pallet | 126 pc(s) |
| Pallet gross height | 14.8 cm |
| Pallet gross weight | 118.8 kg |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
Key Data
| Recyclable | Yes |
| REACH Requires Health & Safety Data Sheet | Yes |
