People who bought this also bought
-
Product Code: KF010444350 Stock Available
-
Product Code: FC5000296 Stock Available
-
Product Code: TB58510262 Stock Available
-
Product Code: KF011113392 Stock Available
-
Product Code: KF011121119 Stock Available
-
Product Code: KF012837743 Stock Available
-
Product Code: KF015232840 Stock Available
-
Product Code: KF250115319 Stock Available
-
Product Code: KF01060
Product Details
General Information
| Size | A4 |
| Country of Origin | UK |
| Dimensions | 297x210mm |
| Biodegradable | 100% Biodegradable |
| Recyclable | 100% Recyclable |
| Punched | 4 Holes |
| Pages | 50 Sheets |
| Manufacturer | Clairefontaine |
| Grammage | 70gsm |
| Rulings | 1-5-10mm |
| Weight | 310g |
Product Information
| Brand | Chartwell |
| Type | Graph Paper |
Key Data
| ISO 14001 | Yes |
| Biodegradable | Yes |
Description
The high quality Clairefontaine Chartwell A4 Graph Pad is ideal for students and professionals alike. Individually shrink wrapped, this graph pad is printed on 70gsm wove paper for the highest quality. Hole-punch with 4 holes to fit to standard lever arch files. Each pad has 50 sheets and is ruled on one side with a graph in blue on white paper to 1/5/10mm leaving you free to write notes on the reverse. The pages are photographically non-reproducible for the safety of your work.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
