- 25mm thick worktop
- Back panel and H-Frame leg set and two cable access ports
- Silver frame with adjustable feet levellers
- The fully welded H-Frame leg design ensures a strong and stable workstation
- Desktops available in beech, oak, walnut, grey oak, kendal oak, Nebraska grey oak and white
- Create single hot desks or large clusters featuring sturdy 25mm melamine worktops
- The traditional four leg design is complete with adjustable feet
<
>
Contract 25 straight desk with silver H-Frame leg 1200mm x 800mm - white top
Stock is Available
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Material | Wood |
| Cable Port | Yes |
| Desk Depth | 800mm |
| Dimensions (WxDxH) | 1200x800x725mm |
| Manufacturer | Dams International |
| Pedestals | None |
| Leg Type | 4 Leg |
| Frame Colour | Silver |
| Size | 1200mm |
| Style | Rectangular Desks |
| Top Colour | White |
| Warranty | 5 Year Warranty |
Product Information
| Brand | Contract 25 |
| Type | Office Desks |
Description
Boasting a wide range of configurations and desk options, the Contract 25 range is available with cantilever and H-Frame leg designs to suit all requirements for function, style and most importantly budget.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
