People who bought this also bought
-
Product Code: KF01234994 Stock Available
-
Product Code: KF010562750 Stock Available
-
Product Code: KF240016991 Stock Available
-
Product Code: SEC92238418 Stock Available
-
Product Code: GL52011716 Stock Available
-
Product Code: DB70990106 Stock Available
-
Product Code: KF20038
-
Product Code: DF77501260 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Clear |
| Capacity/Pockets | 4 Pockets |
| Country of Origin | China |
| Dimensions (WxDxH) | 120x200x255mm |
| Dimensions | 114x160x260mm |
| Manufacturer | HC Slingsby PLC |
| Pocket Size | 1/3 A4 |
| Material Thickness | 2.2mm |
| Orientation | Portrait |
| Material | Acrylic |
| Weight | 374g |
| Warranty | 12 Month Warranty |
Product Information
| Brand | Deflecto |
| Type | Literature Rack |
Key Data
| Recyclable | Yes |
| Contains Single Use Plastic | Yes |
Description
Designed for documents one-third of A4 size (DL size), the Deflecto Clear Literature Holder is perfect for most leaflets and flyers. The four-tier design lets you show the titles of up to four different leaflets clearly, giving your customers a great choice and enticing them to pick one up.
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
