People who bought this also bought
-
Product Code: ST28934
-
Product Code: ST10980101 Stock Available
-
Product Code: IB585036
-
Product Code: KF00533123 Stock Available
-
Product Code: KF019728638 Stock Available
-
Product Code: KF01456471 Stock Available
-
Product Code: KF01457488 Stock Available
-
Product Code: BC1000212344 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Clear |
| Capacity/Pockets | 1 Pocket |
| Dimensions (WxDxH) | 238x275x95mm |
| Dimensions | 237x95x278mm |
| Country of Origin | China |
| Pocket Size | A4 Pockets |
| Material Thickness | 2.2mm |
| Orientation | Portrait |
| Material | Polystyrene |
| Manufacturer | Deflecto Ltd |
| Weight | 267g |
| Warranty | 12 Month Warranty |
Product Information
| Brand | Deflecto |
| Type | Literature Rack |
Key Data
| Recyclable | Yes |
| Contains Single Use Plastic | Yes |
Description
Made of sturdy transparent plastic, the Deflecto A4 Literature Holder looks great on a reception desk for visitors, on a display for customers, or at your table at a trade fair for potential clients. The pocketed design shows clearly the cover of brochures or leaflets to entice visitors into picking one up.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
