- Original HP 651A Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- HP 651 toner cartridges work with: HP LaserJet Enterprise M775; HP LaserJet M775
- 1 Black (~13,500 pages)
- Print high-quality black text and brilliant graphics with Original HP Supplies designed for reliability.
- Reliable printing you can trust
- Ideal for enterprise workgroups with managed printing environments and small- and medium-size businesses that are do-it-yourself marketers.
- Depend on Original HP 651A Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
- Toner cartridge; Recycling guide
<
>
HP 651A Original LaserJet Toner Cartridge Black CE340A
15 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: HPT6M15AE34 Stock Available
-
Product Code: HPT6M11AE15 Stock Available
-
Product Code: HPT6M07AE52 Stock Available
-
Product Code: HPT6M03AE48 Stock Available
-
Product Code: BA7801434 Stock Available
-
Product Code: BA5668530 Stock Available
-
Product Code: BA5632419 Stock Available
-
Product Code: HPCE341A13 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP 651 toner cartridges work with |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 13500 pages |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | CE340A |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Total amount of recycled materials used for making | 17% |
| Country of origin | Japan |
| HP segment | Enterprise |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 27 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 70% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Width | 492 mm |
| Depth | 188 mm |
| Height | 225 mm |
| Weight | 1.8 kg |
| Package width | 492 mm |
| Package depth | 188 mm |
| Package height | 225 mm |
| Package weight | 2.72 kg |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 11.6 |
| Print technology | Laser printing |
| Maximum number of stacking cartons | 20 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Products per pallet | 36 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 36 pc(s) |
| Pallet gross weight | 118.4 kg |
| Pallet weight (EU) | 118.4 kg |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 886111121328 |
| UNSPSC-code | 44103103 |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Toner |
Key Data
| Recyclable | Yes |
| REACH Requires Health & Safety Data Sheet | Yes |
| ISO 14001 | Yes |
