People who bought this also bought
-
Product Code: BB6004378 Stock Available
-
Product Code: BB48718469 Stock Available
-
Product Code: SP5003317 Stock Available
-
Product Code: PP000206512 Stock Available
-
Product Code: KF011113380 Stock Available
-
Product Code: AC3050818 Stock Available
-
Product Code: KF0300078 Stock Available
-
Product Code: BC00875121 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Grey |
| Adjustable | Yes |
| Country of Origin | Taiwan |
| Dimensions | 450x350x120mm |
| Material | Plastic |
| Platform Material | Rubber |
| Platform Size | 450mm x 350mm |
| Manufacturer | ACCO Brands |
| Tilt Adjustment | Yes |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Weight | 3kg |
Product Information
| Brand | Kensington |
| Type | Footrests |
Key Data
| ISO 14001 | Yes |
Description
Helps reduce pressure on lower back and alleviate discomfort from sitting
* Minimum quantities may apply, please check before ordering.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
