- Pack of 200
- Easy to serve 1 portion sachets
- Intense and enticing aroma with a smooth well-balanced taste
- Instant barista style coffee
- Finely ground roast coffee beans giving full bodied flavour topped off with a velvety froth
<
>
Nescafe Azera Americano Coffee Sachets (Pack of 200) 12356930
5 Stock Available
Non-Returnable Product
People who bought this also bought
-
Product Code: XR84615143 Stock Available
-
Product Code: HPX4D37AE115 Stock Available
-
Product Code: TQ8553428 Stock Available
-
Product Code: BA666974 Stock Available
-
Product Code: BZ900112056 Stock Available
-
Product Code: SNG02487704 Stock Available
-
Product Code: BZ74721427 Stock Available
-
Product Code: DU1193457 Stock Available
-
Product Code: KC04879127 Stock Available
Product Details
General Information
| Decaffeinated | No |
| Pack Type | Sachets |
| Pack Size | 2g |
| Filter Or Instant | Instant Coffee |
| Environment Support | 100% sustainably sourced beans |
| Dimensions (WxDxH) | 250x142x144mm |
| Coffee Style | Instant Coffee |
| Coffee Type | Americano |
| Coffee Type/Flavour | Americano |
| Manufacturer | Nestle |
| Weight | 645g |
Product Information
| Brand | Nescafe |
| Type | Coffee & Syrups |
Key Data
| ISO 14001 | Yes |
| Contains Single Use Plastic | Yes |
Description
This blend of instant coffee and finely ground roast coffee beans offers a rich, dark and deliciously tempting taste. For a quick cup of coffee at any time of the day, these easy to serve sachets will give you Barista style coffee in an instant.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
