- Removable adhesive for easy repositioning
- Size: 25mm (1 inch)
- Highlight important information or mark pages
- Durable design for long lasting use
- Semi-transparent with coloured tips
- Pack of 66
- Colour: Red, Green and Blue
<
>
Post-it Strong Index Coloured Tips Red/Green/Blue (Pack of 66) 686L-GBR
56 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: KF03987835 Stock Available
-
Product Code: BC17549845 Stock Available
-
Product Code: KF02149690 Stock Available
-
Product Code: 3M93191541 Stock Available
-
Product Code: DB8000055 Stock Available
-
Product Code: 3M50876258 Stock Available
-
Product Code: BB6009655 Stock Available
-
Product Code: BZ18041352 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Assorted Colours |
| Adhesive Type | Repositionable |
| Dimensions | 140x70x10mm |
| Printed | No |
| Manufacturer | 3M |
| Label size | 25x38mm |
| Weight | 25g |
Product Information
| Brand | Post-it |
| Type | Flag |
Description
This Post-it Strong Index provides an easy way to mark and highlight important information in an instant. With Post-it removable adhesive, you can easily apply, remove and readjust the index tabs as necessary, whether you're highlighting parts of a document or marking relevant pages in a book. With coloured tips (red, blue, and green) and a semi-transparent design, you can mark areas on the page without obscuring text. The durable, extra thick tabs are designed for long lasting use. The index tabs measure 25mm (1 inch) and come in red, green and blue. This pack contains 66 index tabs.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
