People who bought this also bought
-
Product Code: WX0108737581 Stock Available
-
Product Code: FS297633166 Stock Available
-
Product Code: KF02640167 Stock Available
-
Product Code: KF010562750 Stock Available
-
Product Code: KF0129453 Stock Available
-
Product Code: KF01426224 Stock Available
-
Product Code: KF011214431 Stock Available
-
Product Code: KF3469462 Stock Available
-
Product Code: GL522113931 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Core Diameter | 12mm |
| Dimensions | 57x40x12mm |
| For Use With | Cash Register |
| Grammage | 55gsm |
| Manufacturer | ExaClair Limited |
| Roll Size | 57x40mm |
| Roll Width | 57mm |
| Roll Type | Thermal Rolls |
| Part | 1-Ply Rolls |
Product Information
| Brand | Exacompta |
| Type | Thermal Rolls |
Description
From 1 January 2020, only rolls without BPA and PHENOL must be used (Regulation (EU) 2016/2235 of European Commission of 12 December 2016)
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
