- Pack of 25
- Write on top strip for identification
- Assorted colour zip strip: 5x each of blue, green, red, yellow and orange
- Size: A4
- Extra strong transparent polyethylene bags
- For storage, filing and organisation
- Tough plastic closure with metal zip pull
<
>
Snopake Zippa-Bag S Classic A4 Assorted (25 Pack) 12796
45 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: EG6330143 Stock Available
-
Product Code: UN04092293 Stock Available
-
Product Code: RX0476358 Stock Available
-
Product Code: CPD06740444 Stock Available
-
Product Code: JD0229085 Stock Available
-
Product Code: JDF6701033 Stock Available
-
Product Code: BC010951172 Stock Available
-
Product Code: BC1000212344 Stock Available
-
Product Code: BC100013916 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Assorted Colours |
| Size | A4 |
| Closure | Zip Closure |
| Capacity | 100 sheets |
| Dimensions | 325x235mm |
| Country of Origin | ROC |
| Flap Size | No Flap |
| Material | Polythylene |
| Manufacturer | Snopake Brands |
| Grammage/Thickness | 0.14mm |
| Style | Zip Wallet |
| Weight | 26g |
Product Information
| Brand | Snopake |
| Type | Wallet |
Key Data
| Recyclable | Yes |
| ISO 14001 | Yes |
| Contains Single Use Plastic | Yes |
Description
This transparent, flexible Snopake Zippa-Bag 'S' has a tough plastic closure with a metal zip pull for securing contents. Ideal for filing, storage and organisation in the office or home, this pack contains 25 bags with assorted colour zip strips for easy identification. These bags are A4 in size.
