People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Capacity | 128 GB |
| Device interface | USB Type-A |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Read speed | 80 MB/s |
| Write speed | 25 MB/s |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Form factor | Slide |
| Product colour | Black |
| Width | 20 mm |
| Depth | 58 mm |
| Height | 11 mm |
| Weight | 10 g |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
Product Information
| Brand | Verbatim |
| Type | USB Memory Sticks |
Key Data
| Contains Single Use Plastic | Yes |
