People who bought this also bought
-
Product Code: RG810797
-
Product Code: RG810597
-
Product Code: GB2209729 Stock Available
-
Product Code: 2101007E
-
Product Code: SKU-2601433
-
Product Code: PP00127765 Stock Available
-
Product Code: NWT900961460 Stock Available
-
Product Code: KF03292291 Stock Available
-
Product Code: JDL9662532 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Silver |
| Size | A4 |
| Dimensions | 320x232x100mm |
| Diameter/Spine Width | 9.5mm |
| Country of Origin | Portugal |
| Document Size | A4 |
| Max Capacity | 70 Sheets |
| Material | Metal |
| Manufacturer | ACCO Brands |
| Weight | 870g |
Product Information
| Brand | GBC |
| Type | Binding Spines & Combs |
Description
Binding doesn't get any easier! Suitable for use on all WireBind machines, WireBind Binding Wires add a quality contemporary finish to documents requiring permanent binding. Once secured, pages can be rotated by 360 degrees and lie flat for easy photocopying. Colour: black. 9.5mm, 34-loop wires. Binds up to 70 sheets. A4 format. Pack size: 100.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
