- Rectangular desks 800mm deep with silver cantilever frame and two cable access ports
- Desktops available in beech, grey oak, oak, white and walnut
- Create single hot desks or large clusters featuring durable 25mm melamine worktops
- 18mm back modesty panel
- Double upright cantilever frame with feet levellers
- Choice of matching storage to complement the range
- Rectangular desks 800mm deep with silver cantilever frame and two cable access ports
- Desktops available in beech, grey oak, oak, white and walnut
- Create single hot desks or large clusters featuring durable 25mm melamine worktops
- 18mm back modesty panel
- Double upright cantilever frame with feet levellers
- Choice of matching storage to complement the range
<
>
Maestro 25 straight desk 1200mm x 800mm - silver cantilever leg frame, white top
Stock is Available
People who bought this also bought
-
Product Code: V102-00-KStock is Available
-
Product Code: V101-00-KStock is Available
-
Product Code: TAU40002-KStock is Available
-
Product Code: HID43148347 Stock Available
-
Product Code: R3MWHStock is Available
-
Product Code: MC612SWHStock is Available
-
Product Code: SKU-1439102
-
Product Code: KF2604011799 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Material | Wood |
| Cable Port | Yes |
| Desk Depth | 800mm |
| Dimensions (WxDxH) | 1200x800x725mm |
| Manufacturer | Dams International |
| Pedestals | None |
| Frame Colour | Silver |
| Leg Type | Cantilever |
| Size | 1200mm |
| Top Colour | White |
| Style | Rectangular Desks |
| Warranty | 10 Year Warranty |
Product Information
| Brand | Maestro 25 |
| Type | Office Desks |
Description
We are living and working through challenging times at the moment and this is requiring many of us to work from home to stay safe and ensure business continuity. Our Maestro 25 cantilever leg frame desks ensure easy movement and space under the desk, and with a wide choice of desktop finishes and black, silver or white leg frames, it’s easy to achieve the right home office look to fit in with the existing home decor.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
