People who bought this also bought
-
Product Code: V102-00-BStock is Available
-
Product Code: TAU40002-CStock is Available
-
Product Code: MJ321183 Stock Available
-
Product Code: SKU-5226649
-
Product Code: FLT1600-S-BStock is Available
-
Product Code: DB997844 Stock Available
-
Product Code: CH16S2-S-BStock is Available
-
Product Code: CH12S2-S-BStock is Available
Product Details
General Information
| Colour | Multicolour |
| Material | Fabric |
| Back Width | 580mm |
| Back Height | 360mm |
| Chair Colour | Maturity Blue/Range Blue |
| Dimensions (WxDxH) | 580x640x770mm |
| Manufacturer | Dams International |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Style | Modular Seating |
| Seat Width | 580mm |
| Seat Height | 420mm |
| Seat Depth | 490mm |
| Weight | 18.5kg |
Product Information
| Brand | Alto |
| Type | Reception Chairs |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
