- Semi-transparent with coloured tips
- Includes handy Post-it Index Dispenser
- Pack of 600
- Colour: Green
- Highlight important information or mark pages
- Removable adhesive for easy re-positioning
- Size: 25mm (1 inch)
<
>
Post-it Index Tabs 25mm Green (600 Pack) 680-3
People who bought this also bought
-
Product Code: KF105034228 Stock Available
-
Product Code: PPR405002448 Stock Available
-
Product Code: 3M062631 Stock Available
-
Product Code: 3M0626198 Stock Available
-
Product Code: 3M0626059 Stock Available
-
Product Code: JDK76303311 Stock Available
-
Product Code: LZ10100113 Stock Available
-
Product Code: JTCS5242 Stock Available
-
Product Code: JTCS14102 Stock Available
-
Product Code: GL522114044 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Green |
| Adhesive Type | Repositionable |
| Dimensions | 25x43.2mm |
| Label size | 25x43mm |
| Manufacturer | 3M |
| Printed | No |
| Weight | 12g |
Product Information
| Brand | Post-it |
| Type | Flag |
Description
Post-it Index Tabs provide an easy way to mark and highlight important information in an instant. With Post-it removable adhesive, you can easily apply, remove and readjust them as necessary, whether you're highlighting parts of a document or marking relevant pages in a book. With coloured tips and a semi-transparent design, you can mark areas on the page without obscuring text. These 1 inch tabs include a handy dispenser for instant access. This pack contains 12 dispensers, with 50 green tabs per dispenser (600 tabs in total).
