- Semi-transparent with coloured tips
- Includes handy Post-it Index Dispenser
- Colour: Red
- Pack of 600
- Removable adhesive for easy re-positioning
- Size: 25mm (1 inch)
- Highlight important information or mark pages
<
>
Post-it Index Tabs 25mm Red (600 Pack) 680-1
58 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: KF105034056 Stock Available
-
Product Code: PPR405002438 Stock Available
-
Product Code: 3M062631 Stock Available
-
Product Code: 3M0626198 Stock Available
-
Product Code: JDK76303298 Stock Available
-
Product Code: LZ10100113 Stock Available
-
Product Code: JTCS5242 Stock Available
-
Product Code: JTCS14102 Stock Available
-
Product Code: GL522113998 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Red |
| Adhesive Type | Repositionable |
| Dimensions | 69x100x6mm |
| Manufacturer | 3M |
| Label size | 25x43mm |
| Printed | No |
| Weight | 12g |
Product Information
| Brand | Post-it |
| Type | Flag |
Description
Post-it Index Tabs provide an easy way to mark and highlight important information in an instant. With Post-it removable adhesive, you can easily apply, remove and readjust them as necessary, whether you're highlighting parts of a document or marking relevant pages in a book. With coloured tips and a semi-transparent design, you can mark areas on the page without obscuring text. These 1 inch tabs include a handy dispenser for instant access. This pack contains 12 dispensers, with 50 red tabs per dispenser (600 tabs in total).
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
