- Semi-transparent with coloured tips
- Includes handy Post-it Index Dispenser
- Colour: Yellow
- Pack of 600
- Removable adhesive for easy re-positioning
- Size: 25mm (1 inch)
- Highlight important information or mark pages
<
>
Post-it Index Tabs 25mm Yellow (600 Pack) 680-5
1 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: KF105034228 Stock Available
-
Product Code: PPR405002448 Stock Available
-
Product Code: 3M0626198 Stock Available
-
Product Code: 3M0626059 Stock Available
-
Product Code: JDK76303311 Stock Available
-
Product Code: LZ10100113 Stock Available
-
Product Code: JTCS5242 Stock Available
-
Product Code: JTCS14102 Stock Available
-
Product Code: GL522114044 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Yellow |
| Adhesive Type | Repositionable |
| Dimensions | 25x43.2mm |
| Manufacturer | 3M |
| Label size | 25x43mm |
| Printed | No |
| Weight | 12g |
Product Information
| Brand | Post-it |
| Type | Flag |
Description
Post-it Index Tabs provide an easy way to mark and highlight important information in an instant. With Post-it removable adhesive, you can easily apply, remove and readjust them as necessary, whether you're highlighting parts of a document or marking relevant pages in a book. With coloured tips and a semi-transparent design, you can mark areas on the page without obscuring text. These 1 inch tabs include a handy dispenser for instant access. This pack contains 12 dispensers, with 50 yellow tabs per dispenser (600 tabs in total).
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
